Lauce BlogasLauryno Pociaus Tinklaraštis

12 Geg, 2009

Iškreipta SEO sąvoka

Posted by: Laurynas Pocius In: Internetas|SEO

process seo 300x290 Iškreipta SEO sąvokaPastaruoju metu, bent Lietuvoje, visi pradėjo kalbėti apie tai, kad daro SEO. SEO ten SEO ten, toks jausmas, kad jų automobiliai važiuoja ant SEO, miega irgi ant SEO, o prie sėdėdami prie kompiuterio tuo labiau daro SEO.

Man darosi net juokinga, kai programuotojas, kuris SEO suvokia, kaip .httacess failo įdiegimą į svetainę (paaiškinimas: taip galima pakeisti puslapio nuorodas iš pvz. http://www.lauce.lt/?darbai=1 į http://www.lauce.lt/darbai/ ar kaip nors panašiai) t.y. puslapio adresui priskirti raktažodį jau sako darąs SEO. Tarkim anksčiau mėgdavau parašinėti į uzdarbis.lt forumą, kur renkasi įvairiausio plauko interneto žmonės. Ten irgi daug kas sakosi darąs seo ar vienaip ir kitaip tuo užsiimantis. Sutinku, kaip tokio lygio forumui minčių ten yra tikrai neblogų, tačiau “backlinkų” pardavėjai ir pirkėjai, kurie sako, kad norit daryti  seo užtenka kaupti “backlinkus” iš aukštesnių page rank puslapių. Šitame yra dalis tiesos, tačiau tačiau tai nėra SEO.

Daugybė IT įmonių prie savo standartinio paslaugų paketo, kurį irgi nusikopijuoja nuo konkurentų, prideda SEO optimizavimas. Tačiau man visada kyla abėjonių dėl to ar jie tikrai suvokia kas tai yra ir ar turi resursų, noro bei žmonių, kurie tuo užsiima. O gal tai tiesiog noras neatsilikti nuo konkurentų? Teikti analogiškas paslaugas?

Tai išvis kas yra SEO?

tai labai paprasta: SEO  (Search Engine Optimization) – tai mokslas (tame tarpe ir procesas), kurio pagalba pagreitinamas natūralus puslapio autoriteto augimas internete.  Ir tai yra ne tik techninių procesų seka, tai ir psichologija ir strategija.

Ar jūs turite savo interneto puslapio strategiją?

Ar žinote kas yra jūsų interneto svetainės lankytojai? Ko jie nori, ko ieško? Kaip galų gale jie elgiasi jūsų svetainėje? Ar patogi jūsų svetainė? Ar gerai randama?

Kai žinosite – būsite autoritetas.

Kol kas labai neišsiplečiu, apie SEO plačiau bus ateity.

P.S.

Rekomenduoju šį trečiadienį (05-20) stebėti nuo 14:00 iki 15:30 tiesioginį WebinarąInfoBalt konferencijos-parodos (tv.infobalt.lt) “E-rinkodara paieškos jėgainių optimizavime”.
Tiesioginio seminaro metu, galėsite užduoti Jums kilusius klausimus SEO paslaugas teikiančios grupės “SEO tyrimai” vadovui – Martynui Jokubauskui.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 1.8/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Iškreipta SEO sąvoka, 1.8 out of 10 based on 4 ratings
Be Sociable, Share!
  • more Iškreipta SEO sąvoka

8 Atsakymų į "Iškreipta SEO sąvoka"

1 | Darius

Gegužė 26th, 2009 at 6:35 ryte

Avatar

:) juokingai Tu cia, ispeikiai Seo optimizatorius , nors neparasei pats nieko naujo:) kad butum kazka ypatingo ir pats parases , sutikciau. Jei kada argumentuoji, tai buk malonus pagristi, nes tas kas skelbiasi, kad is tiesu ismano SEO sugeba daugiau pasakyti, nei kad Tu su savo siuo straipsniu.
Gali buti, kad esi kietas sioje srityje, bet mano patarimas butu, dabaik ta ka pradejes, papeikti kitus mes visi mokame

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (3 votes cast)
VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

2 | Laurynas Pocius

Gegužė 26th, 2009 at 9:08 ryte

Avatar

Šiaip išpeikiau ne visus, kadangi Lietuvoje, manau, yra gerų specialistų, tačiau išpeikiau tuos, kurie tiesiog nusirašo, kad daro SEO, kad neatsiliktų nuo konkurentų paslaugų sąrašo. Nedaro jokių analizių, tiesgio gal kuris iš jų tik apsiriboja tik nuorodų tinklo kūrimu. Na, gal aš dar neturiu didelio balso visus peikti (tarkim nusileisiu), tačiau tikrai netylėsiu ir visada šnekėsiu apie tai, kad dabar internete kol kas dar daugelis nesuvokiame kas yra SEO

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

3 | tomas5

Birželis 7th, 2009 at 7:41 vakare

Avatar

Geras pastebejimas apie seo, tas pats kas pries kelis metus ta pati tendencija buvo apie rinkodara (marketinga), bet kas blogiausia kad tos isikaltos klaidingos mintys islieka lietuviu mintyse ir paskui vienas per kita ta pati eskaluoja ir supranta kaip tiesa, nors vakaru salyse tai interpretuojama kitaip. Kas dar uzkluvo, tai tavo pamineta seo kompanija, labai geras pvz. iliustruoti tai ka pats pasakei ir kokia mano issakyta nuomone. Sakosi kad daro seo, daug sneka, graziai prisistato, martynas daug kur dalyvauja (pagarba uz iniciatyva), bet kiek permeciau ju (jo) pateikiamus atliktus projektus, jie net elementariu dalyku nesusitvarko, kaip headingai, url, meta descriptionai, ir t.t. tai kyla klausimas ar tik grazus pateikimas klientui kad yra daromas seo ir yra tikras seo ar tai seo imitavimas? Bei klientu kurie nesupranta butent tos tikrosios seo savokos – kvailinimas ir pinigu melzimas.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (2 votes cast)
VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

4 | Laurynas Pocius

Birželis 7th, 2009 at 9:38 vakare

Avatar

šiaip dėl seo tyrimų, tai pats joje ir dirbu. Šiaip galiu pasakyti, kad techninę pusę nevisada lengva įgyvendinti, kadangi dažnai tenka perdaryti esamą sistemą, o tai yra investicijos. Kaip žinome užsakovai nelabai linkę investuoti į sistemos korekcijas. Todėl tenka suktis su tuo kas yra. Aišku, galbūt tai yra dėl to , kad klientai kol kas nelabai supranta kas tai yra, bet jau dabar turime kuo pasigirti t.y. turime rezultatų, tiesiog dėl daugybės darbų fiziškai nespėjom susikelti jų į svetainę.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

5 | tomas5

Birželis 11th, 2009 at 2:52 vakare

Avatar

bet title, headingu ir panasiu html tvarkymas pakeiciant kelias php eilutes nera jau tokios milziniskos investicijos, bet kuris programeris per valanda minimalius pakeitimus tikrai padarytu ir ta suma butu max keli simtai litu, bet rezultatams tai turetu dideles itakos, nes isorine seo be vidines kaip ir yra pinigu ismetimas i bala ir neefktyvus darbo isnaudojimas. Nebent turit kazkokia mistine strategija su kuria labai greitai ir nebrangiai galima pakelti keywordus SE (na zinoma, jei tai pagrindinis tikslas). butu idomu isgirsti kokius metodus patys taikot. manau ir tavo blogo skaitytojams butu idomu ir naudinga, nes daugelis ju ir taip sunkiai supranta kas yra kas ir su kuo seo valgoma.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

6 | Laurynas Pocius

Birželis 11th, 2009 at 3:17 vakare

Avatar

Gerai, turėsiu omeny dėl strategijų taikymo. Be abejo sutinku, kad vidinis optimizavimas svarbus, tačiau pirmieji ten pateikti rezultatai buvo tik pati pradžia. Dabar jau turime ir daugiau ką parodyti, tačiau dar projektai nebaigti, todėl rezultatų nerodom.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

7 | paulius

Birželis 14th, 2009 at 9:46 vakare

Avatar

Labai daug pykcio savyje turi “visi kvailiai, o tu ne”. Beje, Laurynai ir komentatoriai, is kur tas lietuvio nepilnavertiskumo kompleksas “pas mus viskas blogai, o vakaruose kazkas geriau” ( primene homo sovieticus zmogaus mastyma ). Turiu pagrindo tuo suabejoti, nes pats gyvenu vakaruose. Taip pat, kalbi apie pinigu svaistyma, o pats kuri ( ar imone kurioje dirbi kuria ) toki projekta kai pautodromas.lt . Nereikia buti internetinio marketingo specialistu tam, kad suprastum, kad tokio projekto pelningumas yra labai abejotinas. Rinkoje yra didele konkurencija, uzdirba tik lyderiai. Kiek reikes ideti pinigu ir pastangu, kad tuos konkurentus aplenkti? Manau, kad tikrai per daug, kad projektas ka nors atsipirktu.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

8 | Giedrius

Liepa 3rd, 2009 at 3:35 vakare

Avatar

Labai gerai, kad populiarinat seo Lietuvoje. Taip pat reiktu nepamirsti, kad yra SEO paslauga – palaikymas. Atlikus didžiulį darbą ir gavus pirmus rezultatus, labai svarbu nesustoti ir dirbti toliau – išlaikyti bei didinti vartotojų srautą, toliau kelti svetainės svarbą internete bei atrasti ir optimizuoti naujus raktažodžius. SEO tai nenutrūkstamas procesas, kuris niekada nesibaigia.

VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
VA:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Komentarų forma


Sekite mane:

Google draugai


Fatal error: Call to undefined method s2class_upgrade::get_usermeta_keyname() in /home/imoniu/domains/blogas.lauce.lt/public_html/wp-content/plugins/subscribe2/classes/class-s2-upgrade.php on line 292